Factory Hub
Laman UtamaProjek
Tentang Kami
Log Masuk
ENMS中文

Klang Kapar Meru Industrial FactoryHub

Platform pakar anda untuk kilang, gudang & tanah perindustrian di Klang, Kapar, Meru & Port Klang, Selangor. Berhampiran Northport & Westport.

• CID Realtors (Setia Alam) Sdn Bhd
  • Alamat: 15-1, Jalan Setia Indah X U13/X, Setia Alam, 40170 Shah Alam, Selangor
  • E-mel: peterlife89@gmail.com
  • Telefon: 016-666 6872

Laman Utama
Dijual
Tanah
Selangor
Klang
RM8.148J Tanah Industri Pegangan Bebas untuk Dijual di Sungai Rasau – 84000kp
RM8.148J Tanah Industri Pegangan Bebas untuk Dijual di Sungai Rasau – 84000kp - Main property image 1 of 5
1 / 5
Loading images...
0% (1/5)
RM8.148J Tanah Industri Pegangan Bebas untuk Dijual di Sungai Rasau – 84000kp - Property image 2 of 5
RM8.148J Tanah Industri Pegangan Bebas untuk Dijual di Sungai Rasau – 84000kp - Property image 3 of 5
RM8.148J Tanah Industri Pegangan Bebas untuk Dijual di Sungai Rasau – 84000kp - Property image 4 of 5
RM8.148J Tanah Industri Pegangan Bebas untuk Dijual di Sungai Rasau – 84000kp - Property image 5 of 5

Tanah

RM 8,148,000

Disiarkan: 10 Feb 2026

Kongsi

Luas Tanah

84,000 sqft

RM 97 psf

Pegangan

Pegangan Bebas

Lokasi

Klang, Selangor

Description

Tanah industri untuk dijual di Sungai Rasau, Klang, Selangor. Tanah industri pegangan bebas utama ini menawarkan 84,000 kp tanah, terletak strategik berhampiran sempadan Shah Alam dengan sambungan pengangkutan yang cemerlang. Berharga RM 8,148,000 (RM 97 psf). Sesuai untuk pembangunan industri segera atau pelaburan jangka panjang.

Butiran Jualan:

- Harga permintaan: RM 8,148,000

- Kadar tanah kompetitif: RM 97 per kaki persegi

- Pegangan bebas menjamin keselamatan pemilikan jangka panjang

Ciri-ciri Harta:

- 84,000 kp tanah industri pegangan bebas

- Infrastruktur sedia untuk pembangunan segera

- Tanah rata dan jelas, sesuai untuk pelbagai jenis industri

- Lokasi strategik dalam ekosistem industri yang matang

Faedah Lokasi Utama:

- Terletak di kawasan industri mapan Sungai Rasau, Klang

- Akses mudah ke Lebuhraya Persekutuan

- Berhampiran dengan pusat industri dan komersial Shah Alam

- Sambungan baik ke Pelabuhan Klang, Kuala Lumpur, dan kawasan utama Lembah Klang yang lain

- Dikelilingi oleh industri sokongan, syarikat logistik, dan perkhidmatan penting

Sesuai Untuk:

- Kilang pembuatan industri berat atau ringan

- Kompleks gudang logistik dan pengedaran

- Kemudahan kilang atau storan binaan mengikut spesifikasi

- Pembangunan campuran komersial dan industri

- Pegangan pelaburan strategik untuk apresiasi modal

- Pengembangan masa depan untuk perniagaan sedia ada

- Pembangunan taman industri khusus

Soalan Lazim

Harga tawaran untuk tanah ini di Klang, Selangor ialah RM 8,148,000. Hubungi ejen untuk harga terkini.

Kalkulator Pinjaman

10%50%100%
3%4.5%7%

Bayaran Bulanan

RM 0

Jumlah Faedah

RM 0

Jumlah Perlu Dibayar

RM 6,518,400

Angka-angka ini hanya untuk rujukan sahaja. Sila hubungi bank anda untuk butiran pinjaman sebenar.