Factory Hub
Laman UtamaProjek
Tentang Kami
Log Masuk
ENMS中文

Klang Kapar Meru Industrial FactoryHub

Platform pakar anda untuk kilang, gudang & tanah perindustrian di Klang, Kapar, Meru & Port Klang, Selangor. Berhampiran Northport & Westport.

• CID Realtors (Setia Alam) Sdn Bhd
  • Alamat: 15-1, Jalan Setia Indah X U13/X, Setia Alam, 40170 Shah Alam, Selangor
  • E-mel: peterlife89@gmail.com
  • Telefon: 016-666 6872

Laman Utama
Disewa
Kilang
Selangor
Jenjarom
RM29K/bln Kilang Berkembar 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Cheeding – 26382kp
RM29K/bln Kilang Berkembar 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Cheeding – 26382kp - Main property image 1 of 15
1 / 15
Loading images...
0% (1/15)
RM29K/bln Kilang Berkembar 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Cheeding – 26382kp - Property image 2 of 15
RM29K/bln Kilang Berkembar 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Cheeding – 26382kp - Property image 3 of 15
RM29K/bln Kilang Berkembar 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Cheeding – 26382kp - Property image 4 of 15
RM29K/bln Kilang Berkembar 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Cheeding – 26382kp - Property image 5 of 15

Kilang

RM 29,000

Disiarkan: 3 Nov 2025

Kongsi

Luas Tanah

26,382 sqft

RM 1.10 psf

Kawasan Bertingkat

17,740 sqft

RM 1.63 psf

Lokasi

Jenjarom, Selangor

Description

Kilang berkembar untuk disewa di Taman Sri Cheeding, Jenjarom, Selangor. Kemudahan perindustrian 2-tingkat baru ini di Taman Perindustrian ETP KIIP menawarkan keluasan tanah 26,382 kp dengan bangunan 17,740 kp, lokasi strategik hanya 4KM dari Lebuhraya SKVE. Sewaan bulanan RM 29,000. Sesuai untuk operasi pembuatan, logistik, atau pergudangan.

Butiran Sewaan:

- Sewaan bulanan: RM 29,000

- Kadar kompetitif pada RM 1.10 psf berdasarkan keluasan tanah

- 4 bilik air untuk kemudahan kakitangan

- Keadaan baru, siap untuk diduduki serta-merta

Ciri-ciri Hartanah:

- Unit kilang berkembar 2-tingkat dengan ketinggian siling 40 kaki, sesuai untuk rak dan jentera.

- Bekalan elektrik 400 AMP sesuai untuk penggunaan industri berat.

- Kapasiti muatan lantai 3 tan/m² dengan lantai bertetulang.

- Klasifikasi kategori industri sederhana.

- Ruang kompaun yang luas untuk akses kontena dan manuver lori.

- Hadapan jalan utama yang lebar dengan kawasan memuat/memunggah yang mudah.

- Persekitaran yang selamat dalam komuniti perindustrian yang mantap.

- Susun atur yang bersih dan luas, sesuai untuk pelbagai operasi perindustrian.

Faedah Lokasi Utama:

- Terletak di zon perindustrian strategik Jenjarom.

- Akses terus ke Lebuhraya SKVE (4KM).

- 200m dari Jalan Klang-Banting.

- Ketersambungan yang sangat baik ke Lebuhraya WCE, KESAS, ELITE, dan PLUS.

- Akses lancar ke Pelabuhan Klang, Shah Alam, Subang, Puchong, dan KLIA.

- Dikelilingi oleh ekosistem perindustrian matang dengan kemudahan sokongan, stesen minyak, dan penginapan pekerja.

Sesuai Untuk:

- Operasi pembuatan dan kemudahan pengeluaran.

- Penyelesaian pergudangan dan penyimpanan.

- Pusat logistik dan pengedaran.

- Aktiviti industri ringan hingga sederhana.

- Perniagaan perdagangan dan borong.

- Pusat pengedaran serantau.

- Operasi pembuatan korporat.

Soalan Lazim

Sewa bulanan kilang ini di Jenjarom, Selangor ialah RM 29,000/bulan. Iaitu kira-kira RM 1.63 per kps/bulan. SST 8% mungkin dikenakan.