Factory Hub
Laman UtamaProjek
Tentang Kami
Log Masuk
ENMS中文

Klang Kapar Meru Industrial FactoryHub

Platform pakar anda untuk kilang, gudang & tanah perindustrian di Klang, Kapar, Meru & Port Klang, Selangor. Berhampiran Northport & Westport.

• CID Realtors (Setia Alam) Sdn Bhd
  • Alamat: 15-1, Jalan Setia Indah X U13/X, Setia Alam, 40170 Shah Alam, Selangor
  • E-mel: peterlife89@gmail.com
  • Telefon: 016-666 6872

Laman Utama
Disewa
Kilang
Selangor
Port Klang
North Port Kilang Sesebuah untuk Disewa – RM510K/bln 300284kp
North Port Kilang Sesebuah untuk Disewa – RM510K/bln 300284kp - Main property image 1 of 2
1 / 2
Loading images...
0% (1/2)
North Port Kilang Sesebuah untuk Disewa – RM510K/bln 300284kp - Property image 2 of 2

Kilang

RM 510,483

Disiarkan: 17 Dis 2025

Kongsi

Kawasan Bertingkat

300,284 sqft

RM 1.70 psf

Lokasi

Port Klang, Selangor

Description

Kilang sesebuah untuk disewa di North Port, Bandar Sultan Suleiman, Port Klang, Selangor. Kemudahan perindustrian yang luas ini menawarkan keluasan lantai 300,284 kp, menyediakan ruang yang luar biasa untuk operasi berskala besar. Sewaan bulanan RM 510,483.

Butiran Sewaan:

- Sewaan bulanan: RM 510,483

- Kadar: RM 1.70 psf

- Sijil Siap dan Pematangan (CCC) dijangka pada Januari 2026

Ciri-ciri Hartanah:

Kilang sesebuah di North Port ini mempunyai ketinggian bumbung yang mengagumkan iaitu 20 meter (65 kaki) dan kapasiti muatan lantai yang kukuh sebanyak 4 tan per meter persegi. Hartanah ini dilengkapi dengan bekalan elektrik 400 ampere (1,200 ampere tersedia) dan mempunyai pelbagai aras dok untuk kecekapan logistik. Susun atur yang luas memaksimumkan kecekapan operasi untuk kegunaan industri yang mencabar.

Faedah Lokasi Strategik:

Terletak di kawasan perindustrian North Port yang mantap, hartanah ini menawarkan sambungan yang sangat baik. Hanya 8 minit ke terminal North Port, 10 minit ke Lebuhraya Shapadu, dan 12 minit ke Lebuhraya Kesas untuk akses ke Kuala Lumpur. Lokasi strategik yang bersebelahan dengan Pelabuhan Klang, pelabuhan tersibuk di Malaysia, menyediakan infrastruktur logistik yang terbukti dan kedekatan dengan perkhidmatan industri sokongan.

Sesuai Untuk:

- Kemudahan pembuatan dan pengeluaran berskala besar

- Penyelesaian pergudangan dan penyimpanan pukal

- Pusat logistik dan pengedaran serantau

- Aktiviti perindustrian dan pemasangan berkaitan pelabuhan

- Operasi peralatan dan jentera berat

- Perniagaan perdagangan, borong dan import/eksport

- Pusat pemenuhan e-dagang dan pengedaran mega

Soalan Lazim

Sewa bulanan kilang ini di Port Klang, Selangor ialah RM 510,483/bulan. Iaitu kira-kira RM 1.70 per kps/bulan. SST 8% mungkin dikenakan.

Borang Pertanyaan

Maklumat Ejen