1 Kilang untuk Dijual di Batu Caves, Selangor

Fakta Ringkas

  • 1 kilang untuk dijual di Batu Caves, Selangor
  • Harga tawaran biasa RM 548 hingga RM 996 sekaki persegi (median RM 777, 25 senarai)
  • Keluasan binaan dari 3,500 hingga 23,840 kaki persegi
  • Disahkan dan dikemas kini Nov 2026

Gudang dan kilang di Batu Caves: untuk dijual dan disewa

Setakat Nov 2026, FactoryHub menyenaraikan 5 kilang dan gudang untuk disewa dan 28 untuk dijual di Batu Caves, termasuk 0 gudang, 8 kilang banglo, 16 kilang semi-D dan 3 kilang teres, serta 4 plot tanah perindustrian. Peter Tan (REN 12771) dan Jason Low (PEA 1478) mengendalikan lawatan dan tawaran untuk semuanya, dan turut co-broke unit agensi lain. Peter Tan · Jason Low

JenisDijualDisewa
Kilang banglo8median RM 697 psf0
Kilang semi-D13median RM 643 psf3median RM 2.26 psf
Kilang teres21
Semua kilang & gudang28median RM 777 psf5median RM 2.26 psf
Tanah perindustrian3median RM 643 psf1
  • Kilang banglo untuk dijual di Batu Caves: 8 senarai, tawaran biasa RM 548 hingga RM 818 sekaki persegi.
  • Kilang semi-D untuk disewa di Batu Caves: 3 senarai, tawaran biasa RM 2.13 hingga RM 2.26 sekaki persegi sebulan.
  • Kilang semi-D untuk dijual di Batu Caves: 13 senarai, tawaran biasa RM 506 hingga RM 996 sekaki persegi.
  • Kilang teres untuk disewa di Batu Caves: 1 senarai.
  • Kilang teres untuk dijual di Batu Caves: 2 senarai.
  • Tanah perindustrian untuk disewa di Batu Caves: 1 senarai.
  • Tanah perindustrian untuk dijual di Batu Caves: 3 senarai, tawaran biasa RM 183 hingga RM 643 sekaki persegi tanah.

Harga transaksi di Selayang & Kepong (Selangor)

50 pindah milik perindustrian berdaftar di Selayang & Kepong (Selangor) direkodkan dalam data tersedia bagi 12 bulan hingga Ogos 2026, bernilai RM160.82 juta. Harga transaksi median 24 bulan: kilang teres RM2 juta, kilang sesebuah RM12 juta, kilang berkembar RM5.1 juta, tanah perindustrian RM90 psf.

Berdasarkan transaksi berdaftar yang tersedia setakat ini, bukan setiap unit yang dijual atau disewa.

Data transaksi penuh Selayang & Kepong (Selangor) (JPPH) →

Kawasan perindustrian di Batu Caves

19 kawasan perindustrian di Batu Caves mempunyai lot perindustrian dalam daftar pindah milik JPPH sejak 2010, 67 daripadanya bertanah 20,000 kp ke atas. Kawasan dengan paling banyak lot kilang besar disenaraikan dahulu, jadi senarai ini juga menunjukkan di mana unit besar berada.

Jalan utama: Jalan Sesama, Jalan Perusahaan Dua, Jalan Samudra Barat, Jalan Rawang-Ipoh, Jalan DBP, Jalan Sungai Tua

  • Taman Selayang Baru
    42 lot direkodkan, 31 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 29,900 kp · kebanyakannya kilang sesebuah · di Jalan Rawang-Ipoh
  • Kawasan Perusahaan Ringan Batu Caves
    91 lot direkodkan, 18 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 3,900 kp · kebanyakannya kilang teres dan kilang sesebuah · di Jalan Sesama, Jalan Perusahaan Dua
  • Taman Sri Batu Caves
    110 lot direkodkan, 9 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 3,000 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Samudra Industrial Park
    45 lot direkodkan, 4 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 2,000 kp · kebanyakannya kilang teres · di Jalan Samudra Barat, Jalan Batu Caves
  • Kampung Selayang Baru
    14 lot direkodkan, 2 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 10,900 kp · kebanyakannya kilang sesebuah
  • Kawasan Industrial Bolton(panduan kawasan)
    126 lot direkodkan, 1 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 2,000 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Kimpal Industrial Park
    24 lot direkodkan, 1 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 2,000 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Selayang Industrial Park
    7 lot direkodkan, 1 bertanah 20,000 kp+ · plot biasa 3,500 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Taman Selayang Utama
    43 lot direkodkan · plot biasa 2,200 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Kawasan Perindustrian Selayang Indah
    39 lot direkodkan · plot biasa 1,800 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Taman Industri Dolomite
    37 lot direkodkan · plot biasa 3,000 kp · kebanyakannya kilang teres · di Jalan DBP
  • 30 lot direkodkan · plot biasa 3,800 kp · kebanyakannya kilang teres · di Jalan Sungai Tua
Tunjuk semua 19 kawasan perindustrian
  • Amari Business Park
    27 lot direkodkan · plot biasa 7,200 kp · kebanyakannya kilang berkembar · di Jalan Perusahaan Amari
  • Prima Selayang
    25 lot direkodkan · plot biasa 1,600 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Taman Bidara
    22 lot direkodkan · plot biasa 2,500 kp · kebanyakannya kilang teres
  • Kawasan Perindustrian Batu Caves Utara
    12 lot direkodkan · plot biasa 2,400 kp · kebanyakannya kilang teres · di Jalan Batu Caves-Sungai Tua
  • Batu Caves Industrial Ctre/T Desa Batu Cave
    12 lot direkodkan · plot biasa 10,500 kp · kebanyakannya kilang sesebuah dan kilang berkembar
  • BT Caves Industrial Ctre/ T Desa BT Cave
    7 lot direkodkan · plot biasa 8,400 kp · kebanyakannya kilang berkembar dan kilang sesebuah
  • Golden Harvest Business Park
    4 lot direkodkan · plot biasa 5,700 kp · kebanyakannya kilang berkembar · di Jalan Batu Caves

Sumber: pindah milik lot perindustrian berdaftar JPPH sejak 2010. Setiap lot dikira sekali, dan hanya lot yang pernah bertukar milik, jadi angka menunjukkan lokasi kilang dan bukan semua unit.

Panduan Hartanah Perindustrian Batu Caves

Batu Caves di Selangor merupakan kawasan perindustrian yang menempatkan estet perindustrian dan gudang, menyokong industri ringan dan sederhana. Zon ini sesuai untuk pembuatan, pergudangan, bilik sejuk, studio jualan dan pusat perkhidmatan, dan skim kilang teres yang lebih baharu di sini menawarkan siling tinggi serta pintu masuk lebar untuk lori kontena 40 kaki. Akses jalan utama melalui Jalan Ipoh dan MRR2, dengan Selayang dan Jinjang berdekatan, dan Stesen Komuter KTM Batu Caves menyediakan pengangkutan awam. Kelebihan utama untuk perniagaan termasuk ruang siling tinggi untuk pelbagai guna dan akses mudah untuk lori kontena.

Panduan & artikel hartanah perindustrian Batu Caves

Perunding Hartanah Perindustrian Batu Caves

Mencari perunding berdaftar yang benar-benar arif tentang kilang, gudang dan tanah perindustrian di Batu Caves, Selangor? FactoryHub diasaskan oleh Peter Tan (REN 12771), 14+ tahun pengalaman hartanah perindustrian Malaysia dan sentiasa mengikuti pasaran Batu Caves, bersama Jason Low (PEA 1478). Satu orang perhubungan memahami keperluan anda, co-broke seluruh pasaran, dan hanya mengemukakan kilang Batu Caves yang benar-benar sepadan, biasanya dalam beberapa jam, selewatnya 48 jam. 📞 Peter 016-666 6872· Jason 012-288 1834

Halaman ejen tempatan: Ejen hartanah perindustrian di Batu Caves

Perlukan bantuan mencari hartanah di Batu Caves?

Soalan Lazim Kilang Batu Caves

Soalan biasa tentang hartanah perindustrian di Batu Caves, dijawab dengan data terkini daripada penyenaraian kami.

Kawasan perindustrian manakah di Batu Caves yang paling banyak kilang besar?
Berdasarkan pindah milik berdaftar JPPH sejak 2010, kawasan dengan paling banyak lot perindustrian bertanah 20,000 kp ke atas di Batu Caves ialah Taman Selayang Baru (31), Kawasan Perusahaan Ringan Batu Caves (18), Taman Sri Batu Caves (9) dan Samudra Industrial Park (4). Kawasan perindustrian lain di Batu Caves termasuk Kawasan Industrial Bolton, Taman Selayang Utama, Kawasan Perindustrian Selayang Indah, Taman Industri Dolomite dan Sungai Tua Industrial Park. Jalan utama: Jalan Sesama, Jalan Perusahaan Dua, Jalan Samudra Barat dan Jalan Rawang-Ipoh. Angka hanya mengira lot yang pernah bertukar milik, bukan semua unit.
Berapa banyak Kilang untuk dijual di Batu Caves?
Setakat hari ini, FactoryHub menyenaraikan 1 unit Kilang aktif untuk dijual di Batu Caves, Selangor. Senarai di atas dikemas kini apabila ejen memuat naik unit baharu, muat semula halaman untuk melihat jumlah terkini.
Di mana saya boleh cari Kilang untuk dijual di Batu Caves secara dalam talian?
Halaman FactoryHub ini menyenaraikan 1 Kilang untuk dijual di Batu Caves, Selangor, dan jumlahnya dikemas kini apabila ejen memuat naik atau menarik balik unit. Oleh kerana FactoryHub bekerjasama (co-broke) dengan ejen di seluruh pasaran, senarai ini merangkumi unit yang dipasarkan oleh ejen lain dan juga unit kami sendiri, jadi anda tidak perlu menghubungi beberapa ejen untuk melihat pasaran. Setiap senarai menyatakan ruang binaan, saiz tanah, pegangan dan harga yang diminta, dan anda boleh menapis mengikut bekalan kuasa (ampere), ketinggian siling, beban lantai dan kemudahan. Untuk membeli unit, WhatsApp 016-666 6872 dan lawatan biasanya diatur dalam beberapa jam hingga dua hari.
Berapa harga Kilang di Batu Caves?
Harga yang diminta bagi 1 Kilang untuk dijual di Batu Caves kini antara RM4,000,000 hingga RM69,000,000. Bagi setiap kaki persegi keluasan binaan, separuh tengah penyenaraian meminta RM548 hingga RM996, dengan median sekitar RM777. Harga meningkat mengikut saiz, bekalan kuasa TNB, ketinggian siling, beban lantai, ruang laman dan akses ke pelabuhan serta lebuh raya. Ini ialah angka yang diminta daripada penyenaraian semasa, bukan harga transaksi.
Apakah spesifikasi kemudahan tersedia di Batu Caves Kilang?
Di antara penyenaraian Batu Caves Kilang semasa kami, ciri spesifikasi yang biasa disebut termasuk Bekalan Arus Tinggi, Siling Tinggi dan Beban Lantai. Gunakan kata kunci ini sebagai penapis, atau hubungi 016-666 6872 untuk mengesahkan spesifikasi tepat unit.
Apakah pembiayaan tersedia untuk membeli Kilang di Batu Caves?
Bank di Malaysia menerbitkan had maksimum margin 85% hingga 90% daripada nilai hartanah komersial dan perindustrian, dengan tempoh 20 hingga 35 tahun, biasanya berakhir pada umur 70 tahun peminjam. Kadar bergantung pada bank dan peminjam; bandingkan kadar semasa di halaman kadar pinjaman komersial kami dan cuba kalkulator gadai janji di menu atas, atau hubungi 016-666 6872 untuk membincangkan pembiayaan khusus.
Berapa duti setem untuk membeli Kilang di Malaysia?
Duti setem di Malaysia berperingkat mengikut nilai hartanah: 1% untuk RM 100,000 pertama, 2% untuk RM 400,000 seterusnya, 3% untuk RM 500,000 seterusnya, dan 4% untuk baki melebihi RM 1 juta. Skala ini untuk pembeli Malaysia; pembeli asing membayar kadar rata 4% sejak 1 Januari 2024. Terdapat juga yuran Memorandum Pindah Milik dan yuran guaman standard. Cuba kalkulator yuran guaman di menu atas.
Bagaimana mengaturkan lawatan tapak di Batu Caves?
Klik mana-mana kad penyenaraian di atas untuk maklumat ejen, atau hubungi FactoryHub terus di 016-666 6872 / WhatsApp. Lawatan tapak biasanya disusun dalam 24 hingga 48 jam; bawa senarai spesifikasi mesti-ada (saiz, ketinggian siling, bekalan kuasa, bilangan ruang muat) supaya lawatan produktif.
Apakah faktor yang menentukan harga kilang di Malaysia?
Harga kilang bergantung pada keluasan binaan, lebar muka lot, ketinggian siling, kapasiti kuasa, ketersediaan dock-leveller dan kren, akses jalan (terutama untuk pusingan treler), dan kedekatan dengan pelabuhan, lapangan terbang, dan lebuh raya. Kategori hak milik (pegangan bebas/pajakan) dan kelas pengezonan (industri ringan/sederhana/berat) juga menjejaskan nilai dengan ketara.
Patut beli kilang pegangan bebas atau pajakan?
Kilang pegangan bebas lebih mahal tetapi kekalkan nilai jangka panjang. Pajakan (30 hingga 99 tahun) lebih murah dan sering di zon industri strategik. Untuk penghuni sendiri, pegangan bebas sesuai. Untuk pelabur, pajakan dekat pelabuhan boleh hasilkan pulangan sewa lebih baik.
Berapakah yuran guaman dan duti setem untuk membeli kilang?
Duti setem progresif: 1% hingga RM100K, 2% RM100K hingga 500K, 3% RM500K hingga 1J, dan 4% melebihi RM1J bagi pembeli Malaysia; pembeli asing membayar kadar rata 4% sejak 1 Januari 2024. Yuran guaman ikut SRO 2023 (Jualan & Pindahmilik): 1.25% RM500K pertama dan 1% RM7J seterusnya (boleh runding melebihi RM7.5J). Transaksi hartanah biasanya melibatkan TIGA set yuran guaman, SPA, Perjanjian Pinjaman, dan MOT, setiap satu dikira berasingan, ditambah yuran penilaian, pelbagai bayaran, dan SST 8% atas yuran profesional. Jumlah kos transaksi keseluruhan untuk sub-sale industri standard biasanya 4 hingga 6% daripada harga belian.
Bolehkah warga asing beli kilang di Malaysia?
Ya, tertakluk kelulusan peringkat negeri dan ambang harga minimum, yang LEBIH TINGGI daripada kediaman. Di Selangor, harga minimum bagi warga asing membeli bangunan perindustrian ialah RM3J di semua zon (pekeliling negeri 28 Ogos 2014), dan pembeli biasanya memerlukan lesen MITI; Kuala Lumpur meluluskan pembelian perindustrian mengikut kes, dan negeri lain menetapkan ambang sendiri. Ramai pelabur asing memilih menubuhkan syarikat Sdn Bhd Malaysia untuk memudahkan pembelian, pembiayaan, dan urusan cukai/lesen, syarikat berdaftar Malaysia dianggap entiti tempatan. Nota: duti setem rata 8% (berkuat kuasa 1 Januari 2026) untuk pembeli asing terpakai untuk kediaman; peraturan industri/komersial perlu disahkan ikut negeri.